יוזמים ומגשימים חלומות

יוזמים ומגשימים חלומות בגיל השלישי

נקודת ההתחלה, מבחינתי, טמונה, באמונה כי כולנו יוזמים ומגשימים חלומות במהלך חיינו. כאשר יזמתי את הפורטל לפני כחמש שנים, הרגשתי שאני מגשימה חלום. קבעתי לעצמי יעדים ומטרות. עשיתי לעצמי רשימות של נושאים שאני רוצה להכיר ולקדם, לרכז ולסנן ואחר כך לארגן. החלטתי כי אם אשתף עוד אנשים במידע הרב הזה נוכל יחד לשפר את איכות החיים שלנו. בהמשך נכנסתי עמוק יותר לעולמות התוכן של הגיל השלישי. גיליתי כי פתאום "כולם" מגלים את "הוותיקים החדשים". אותם בני הגיל השלישי, אשר בעקבות תוחלת החיים העולה יש להם עוד 20-30 שנה לחיות. ולכן רצוי מאוד לתכנן אותם היטב מראש.

הפורטל עורר עניין והצליח לרכז קהל יעד טוב ומעניין. הוזמנתי והשתתפתי בקורס של "יזמים וותיקים". כך למעשה גם הכרתי אנשים מעניינים אשר חולמים ומגשימים חלומות בכל יום כמעט. יש יזמים בכל גיל ותמיד הם חותרים לקראת הגשמת חלום. אך אלה הוותיקים הם מעיניי מיוחדים במינם. האמרה "אם לא עכשיו? – אימתי? " מתאימה כאן במיוחד.

במהלך פיתוח הפורטל התייחסתי תמיד לשני סוגי קהלים. לגולשים "מחפשי הידע" הנכנסים לאתר לצורך איסוף מידע על: טיולים, תחביבים, השקעות מותאמות אישית ועוד. הקהל המיוחד השני התחיל להתבלט יותר בשנתיים האחרונות. מדובר ביזמים, החולמים להגשים ו/או לבצע משהו מיוחד. שאיפה הבוערת בעצמותיהם ורק עתה התפנו להפיכתה למציאות.

 

אני יכולה להעיד על עצמי כי אדם סקרן מטבעו. מה שהוביל אותי לרכשתי כרטיסים לערב ייחודי באולם "זוהר" בקרית-טבעון. שם קרה הניצוץ. בעיתוי מיוחד זה נחשפתי לפרויקט "הרשימה". היה זה ערב מיוחד במינו ובו הציג יובל אברמוביץ' מופע מהחלומות. מה שהדהים אותי עוד יותר היה ההשתתפות הפעילה של קהל נלהב.

כפי שנאמר פעם "לא ידעתי שאני כל הזמן מדברת פרוזה" כך גיליתי באותו ערב כי בעצם כל הזמן אני מתנהלת ברשימות שצריך לבצע. בהרצאה/הצגה של יובל, הוא מדגים ומוכיח עד כמה חשוב "לצעוק" את מה שאתה רוצה להגשים. בימינו, היכולת "לצעוק" באינטרנט ובכל הרשתות החברתיות הינה עוצמתית ובולטת. יובל מספר, בגוף ראשון, את החוויות המדהימות שעבר מאז פרסם את הרשימה. הוא גם מעלה אנשים מהקהל הרוצים לשתף את האולם, המלא על גדותיו, בבקשה שיש להם או בעזרה שהם צריכים. כל הקהל, שקיבל מראש דפים וכלי כתיבה, רושם במרץ. הייתי בחיי בהרצאות רבות אך זו אחת הפעמים הבודדות בהן יצאתי עם המון רשימות וחומר למחשבה.

רוב הקהל באולם היה צעיר ותוסס. אך אני חושבת ומאמינה כי בגיל השלישי זהו הזמן האולטימטיבי להגשים חלומות. כפי שכתבתי בתחילה "אם לא עכשיו? – אימתי?". בגיל הזה יש לנו קצת יותר זמן פנוי, קצת יותר כסף ממה שצברנו לאורך החיים. וגם כמה רצונות וחלומות להגשים.

אסיים בפתגם בו נתקלתי לאחרונה. בעיניי הוא מעודד לצאת לפעולה ולהתחיל לערוך רשימות של כל מה שעוד רוצים להגשים.

"לחלומות אין תאריך תפוגה, קחו נשימה עמוקה, המשיכו לבצע ותגשימו!!"

כרגיל הנכם מוזמנים להשאיר תגובה בתחתית הדף וגם לכתוב ב"צור קשר".

במידה והינכם מעונינים לקחת חלק ולהשתתף במיזם "קהילות פנסיונרים", מלאו שאלון זה.

במידה והינכם מעונינים לקחת חלק בניהול והובלת מיזם "קהילות פנסיונרים", מלאו שאלון זה.

בידקו גם

וותיקים בעבודה - לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה

וותיקים בעבודה – לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה

וותיקים בעבודה – לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה העובדה כי ישנם וותיקים לא מעטים הרוצים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות